Aizdevējs Akcija Laiks Maks. 1. reizē (€) Saņemt naudu GPL Vecums Darba laiks
Credit24 kredīts Kredītlīnijai Jauna Akcija
15 min. 3000 dabutinformācija→ no 128%
18-70 d.d.:08:00-22:00
b.d.:08:00-22:00
vivus credit

Samazināta komisija 5 min.
1500 dabutinformācija→ 175,1%
20-75 katru dienu
7:00 – 23:00
Ferratum Credit

1. līdz 350 eur ar 0%* 10 min. 1000 dabutinformācija→ 179,03%
21-70 d.d.:08:00-20:00
b.d.:09:00-18:00
sms credits

1. līdz 300 eur ar 0% 10 min.
350 dabutinformācija→ 179%
20-75 katru dienu
7:00 – 23:00
ondo ātrais kredīts

1. līdz 300 eur ar 0%* 10 min.
300 dabutinformācija→  179%
20–75 katru dienu
7:00 – 23:00
lat credits

15 min. 300 dabutinformācija→ 179,03%
21-65 d.d.:09:00-18:00
b.d.:11:00-16:00

Naudas aizdevums ir finanšu pakalpojums, kas ļauj privātpersonai vai juridiskai personai saņemt papildus naudu, maksājot par to noteiktus procentus un/vai komisijas maksu. Katra aizdevuma izmaksas tiek noteiktas līgumā. Abas puses apstiprina piekrišanu līguma nosacījumiem, apliecinot to ar savu parakstu vai elektronisko parakstu. Internetā pieejamie naudas aizdevumi tiek apstiprināti, izmantojot pārskaītijumu no sava bankas konta. Ja izvēlēti ātrie naudas aizdevumi, lielākā daļa tos apstiprina no sava internetbankas profila. Tas ir ātrāk un izdevīgāk, jo naudas pārskaitījumu iespējams veikt no savām mājām vai jebkuras citas vietas, kur pieejams interneta pieslēgums. Piesakoties jebkuram aizdevumam, ir svarīgi atbildēt uz diviem jautājumiem – a) vai vajag aizņemties, b) vai spēšu atmaksāt ? Tikai tad, ja atbilde ir pozitīva uz abiem jautājumiem, var domāt par pieteikšanos kredītam.

Aizdevumu veidi

Latvijā privātpersonām ir pieejami divi kredītu veidi – a) īstermiņa aizdevums un b) ilgtermiņa aizdevums. Pirmais ir salīdzinoši daudz izplatītāks. Tamatrie naudas aizdevumi var pieteikties internetā un naudas saņemšanai nav vajadzīga ķīla vai galvotājs. Maksimālā summa vairumā gadījumu (jaunajiem klientiem) ir 100 – 350 eiro un parāds jāatlīdzina viena mēneša laikā. Ilgtermiņa aizdevumi ir pieejami gan internetā, gan kredītiestādēs. Pirms runāt tālāk ir jāvienojas, ko mēs saprotam ar ilgtermiņu. Ja pie ilgtermiņa tiek pieskaitīts arī viens, divi vai trīs gadi, tad ilgtermiņa naudas aizdevumi ir pieejami arī internetā. Ja mēs runājam par kredītiem, kas tiek izsniegti uz termiņu no 5 līdz 40 gadiem, tad tādi ir pieejami tikai bankās.

Vislabāk zināmais, populārākais un reizē arī nīstākais ilgtermiņa aizdevums ir hipotekārais kredīts. Vismaz reizi dzīvē tas ir vajadzīgs lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju, taču tas nenozīmē, ka kāds par to būtu sajūsmā. Ja rodas finansiālas problēmas, šis kredīta veids var radīt lielas nepatikšanas. Saskaņā ar banku maksājuma grafikiem klients vispirms sedz procentus, bet pamatsummu sāk atmaksāt tikai pēc vairākiem gadiem. Apstākļos, kad tiek prasīta pirmstermiņa aizdevuma atmaksa, var izrādīties, ka no pamatsummas nav atmaksāts nekas un ir jāatmaksā vairāk nekā aizņēmāties. Bankām tas neapšaubāmi ir izdevīgi, bet tas, ka valdība pieļauj šādu kredītiestāžu patvaļu, protams, nav normāli un situācija būtu jālabo.

Izdevīgākais īstermiņa naudas aizdevums

Plaši raugoties, izdevīgākie naudas aizdevumi ir tie, kurus spējat atļauties un varat iegūt ar maksimāli zemu procentu likmi. Credits apkopo informāciju par dažādiem īstermiņa aizdevumiem, no kuriem populārākie ir tie, kas piedāvā paņemt kredītu bez komisijas maksas un procentiem. Lai arī piedāvājums ir spēkā tikai maks. vienu mēnesi, tas tomēr ļauj ietaupīt uz 100 eiro vidēji 10 eiro, kas ir pietiekami būtiski. Lielākā daļa nosacījumi Latvijas nebanku kreditēšanas uzņēmumos ir vienāda. Procentu likmes mēneša griezumā atšķiras par dažiem procentiem, bet gada griezumā atšķirības var būt būtiski lielākas.

Nevajadzētu aizņemties vairāk, kā vajadzīgs, pat, ja Jums tas tiek piedāvāts. Procentu un komisijas apmērs ir atkarīgs no aizdevuma summas. Ja paņemsiet lielāku kredītu, vēlāk būs jāatmaksā vairāk. Situācijās, kad nav nekādas aizķeršanās un ir paņemts bezprocentu kredīts, tad var likties nieks. Tajā pat laikā, ja radīsies problēmas, šādu lēmumu nāksies rūgti nožēlot.

Izvēloties naudas aizdevumu pirmajā reizē, ir svarīgi ņemt vērā akcijas piedāvājumus. Ja nosacījumi ir līdzvērtīgi, izvēlieties to, kurš liekas uzticamāks. Pirms piekrist kreditora nosacījumiem, rūpīgi iepazīstietes ar līguma nosacījumiem. Ārzemēs saka, ka velns ir paslēpts detaļās un arī mēs Latvijā zinam, ka svarīgākos nosacījumus bankām un aizdevējiem kopumā patīk iekļaut ar maziem burtiņiem vai atsāt uz līguma otro pusi. Lai izvairītos no neskaidrībām vai nepatikšanām nāktonē ir svarīgi būt lietas kursā par to, kam piekrītat parakstot līgumu.

Aizņemies atbildīgi un rūpīgi izvērtē savu spēju laikā atmaksāt naudas aizdevumu.